Ačkoliv si o novém trendu odemykání displeje pomocí rozpoznání obličeje v podání iPhone X myslím své, tak je v podstatě neodvratitelná lavina potencionálních napodobitelů z čínských dílen. Ale poměrně překvapivě se mezi prvními čekateli neobjevují jména, která bychom asi očekávali jako je Huawei, Xiaomi, Oppo nebo Vivo, ale mnohem skromnější Doogee.

Podle posledních zpráv by totiž nové Doogee Mix 2 mělo podporovat právě systém rozpoznání obličeje k odemčení telefonu podobně jako iPhone X. K tomu by měl sloužit přední selfie fotoaparát a 3D rozpoznání obličeje. Nejsem si jistý jak se podaří Doogee vyřešit přesně vše po technické stránce a zejména v horších světelných podmínkách, ale možná tady přijde na řadu druhý senzor, protože Mix 2 má duální i selfie 8 Mpix kamerky.

Podobně jako iPhone X by se i Doogee Mix 2 mělo spoléhat na detekci otevřených očí uživatele, aby nedošlo k náhodnému odemčení například v době spánku a podobně. Jsem poměrně zvědav jak to v podání Doogee vše bude fungovat a pravděpodobně se dočkáme nějakého předváděcího videa již velmi brzy. A kdyby něco, tak to z obrázků vypadá, že na rozdíl od jablečného produktu se nezapomnělo ani na čtečku otisků prstů jako osvědčený způsob.

Doogee Mix 2 by mělo být i slušně hardwarově vybaveno, například 5.99-palcovým displejem roztaženým opravdu na celou plochu předního panelu, FullHD rozlišením, poměrem stran 18:9, procesorem Helio P25, 6GB/8GB RAM, 128 GB vnitřního úložiště, USB Type-C portem, 16 Mpix + 13 Mpix zadním fotoaparátem a již zmíněným duálním 8 Mpix předním fotoaparátem. Uvidíme kdy přesně se Doogee Mix 2 dostane na trh, ale rozhodně si na něj počkáme.