Trvalo to sice skoro celý měsíc od prvního odhalení telefonu, ale nejvyšší verze Xiaomi Redmi Note 5A se teď konečně dostává do prodeje. Bohužel sice pro začátek pouze v Číně na Mi Mall, ale stejně jde o nadějnou první vlaštovku a dostupnost v mezinárodně dostupných e-shopech by neměla být příliš vzdálena. Jen pro pořádek, řeč je o verzi Redmi Note 5A se 4 GB RAM a 64 GB ROM.

Pokud si už přesně nevzpomínáte na rozdělení verzí telefonu (on ten měsíc je přece jen dlouhá doba), tak jen rychle zopakujeme, že Xiaomi Redmi Note 5A bylo vydáno ve třech velmi rozdílných verzích. Nejnižší má procesor Snapdragon 425 a pouhé 2 GB RAM + 32 GB ROM, druhá o něco lepší pak vylepšuje na Snapdragon 435 spolu se 3 GB RAM + 32 GB ROM a nejvyšší varianta o které je řeč dnes nabídne  pořádnou porci 4 GB RAM a 64 GB ROM.

Levnější dvě verze už se vesele pár týdnů prodávají, ale první várka té nejvyšší byla dána na pospas nenechavým zákazníkům až včera za 1199 juanů (tedy zhruba za 180 dolarů) a poměrně očekávaně se okamžitě vyprodala. Ale hned za pár dní bude následovat další, takže pokud máte tento telefon na nákupním seznamu, tak už pomalu rozbíjejte prasátko.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.