Podle posledních zpráv z procesorového trhu se díky Qualcommu asi brzy dočkáme rozšíření nabídky pro nižší střední třídu telefonů. Ve vývoji by totiž měl být nový procesor Snapdragon 635, který by měl nenásilně nabídnout výkonnostní alternativu pro mezeru mezi výkonem SD630 a v poslední době velmi oblíbeným SD660.

Tento nový procesor by měl být údajně vyráběn 14nm LPP technologií a nabídne osm jader Kryo – 4 výkonné a 4 úsporné, spolu s novým grafickým čipem, který slibuje zhruba 20 % nárůst výkonu oproti Snapdragonu 625. Což na papíře nezní až tak vábně, protože nedávno nám Qualcomm sliboval 30 % nárůst grafického výkon při přechodu z 625 na 630, který by se měl také objevit na začátku nového roku.

Tím však plány Qualcommu nekončí a na trh by se měl dostat i kousek zaměřený na vyšší střední třídu, protože údajně se plánuje i Snapdragon 670, který by měl být prvním deseti-jádrovým procesorem řady 6xx a měl by dostat i nová jádra Kryo 360. I tohoto procesoru bychom se měli dočkat v prvních měsících roku 2018 a jsem si jistý, že po něm hned skočí nemálo výrobců.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.