Společnost TCL v tomto měsíci potvrdila, že v říjnu oficiálně představí nový smartphone. Zdá se, tímto telefonem by mohl být ten, který je kódově označen jako BlackBerry Krypton.

Společnost pro BlackBerry Krypton již získala certifikaci Wi-Fi Alliance a v srpnu byla certifikována technologie Bluetooth SIG. Nyní došlo k další certifikaci a to FCC v USA.

Dá se předpokládat, že Krypton se zařadí do série BlackBerry DTEK, která obsahuje telefony jako DTEK 50 a DTEK 60. Smartphone by tedy mohl přijít jako DTEK 70, ale zatím to nebylo potvrzeno.

Blackberry Krypton

Co se týče specifikací, tak u Kryptonu očekáváme displej o velikosti 5,2 nebo 5,5 palce s rozlišením 1 920 x 1 080 pixelů. Procesorem by měl být Snapdragon 625, který doplní 4 GB RAM.

Jako OS pak bude Android 7.0 Nougat, který bude doplněn o funkce zabezpečení BlackBerry Hub a DTEK. Smartphone by měl také být certifikovaný podle normy IP67 a baterie bude mít kapacitu 4000 mAh.

Spekuluje se, že kromě Blackberry Krypton by TCL mohla hned po něm odhalit telefon BlackBerry Juno, který bude vybaven fyzickou QWERTY klávesnicí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.