Momentální pravidlo čínských výrobců telefonů je jednoduché, pokud ještě nemáte bezrámečkový model telefonu tak ho koukejte vyprodukovat a pokud již máte, tak koukejte vyprodukovat další. A podle uniklých obrázků to vypadá, že brzy budeme mít další značku naskakující na tento vlak s modelem Gionee M7. Od Gionee jsme prozatím žádný podobný kousek neviděli, takže je asi nejvyšší čas…

Z dostupného obrázku telefonu to vypadá, že postranní rámečky displeje budou opravdu minimální ale Gionee zachovají horní a spodní. Zejména horní rámeček je v dnešní době velmi nepopulární u mnohých výrobců, ale na druhé straně dovoluje zachovat osvědčené a funkční umístění sluchátkového reproduktoru, čočky přední kamery a veškerých senzorů, což není na škodu. Spodní rámeček vypadá jen jako designový přívěšek s logem značky, ale bez čtečky otisků prstů.

Co se týče hardwarového vybavení Gionee M7, tak oficiálně toho mnoho známo není, ale protože se prototyp tohoto telefonu nedávno ukázal v benchmarku GFXBench, tak si můžeme dovolit lehce podložené spekulace. Telefon by měl mít velký 6-palcový displej, procesor MT6757CD (tedy Helio P25), 4 GB RAM, 64 GB vnitřního úložiště a měl by běžet na Androidu 7.0 Nougat se speciální Gionee nadstavbou. Prozatím netušíme kdy a za kolik bude telefon k mání, ale jak je naším dobrým zvykem, tak vás určitě budeme včas informovat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.