Čínské Oppo je na světovém trhu opravdu extrémně aktivní a jejich telefony patří zejména v Asii bez debat k těm nejprodávanějším. Ale prozatím jsme se z jejich dílny nedočkali momentálně velmi populárního bezrámečkového designu, i když už se o něm spekulovalo během minulého roku. Tentokrát to vypadá, že by se spekulace mohly dokonce zakládat na pravdě a podobný telefon by tedy brzy měl spatřit světlo světa.

Spekulace z obvykle velmi dobře informovaných zdrojů opravdu naznačují, že připravovaný model, který by měl nést označení Oppo R13 nebo Oppo R12 Plus, bude mít opravdu maximální plochu displeje samotného na předním panelu a rámečky budou minimální až nulové na všech stranách. Čtečka otisků prstů by tak měla migrovat na zadní stranu a usadit se pod čočkami duálního fotoaparátu.

Jako první důkaz se na veřejnost dostal konceptuální náčrtek designu nového Oppo telefonu, který je jasně přímo označen jak Oppo R12 Plus a dokonce poskytuje i některé hardwarové detaily. Telefon by tak měl dostat pořádnou porci paměti s 8 GB RAM a 64 GB nebo 128 GB vnitřního úložiště. Displej by také neměl být žádný drobek a spekulace nejčastěji hovoří o 6-palcové (nebo dokonce 6,6-palcové jak je na obrázku) úhlopříčce s rozlišením 2560 x 1440 pixelů.

Prozatím netušíme nic o plánovaném procesoru nebo konkrétní detaily o fotoaparátech, případně baterii a její kapacitě. Ale dá se předpokládat, že bychom se měli dočkat firemního řešení Oppo optické stabilizace fotoaparátu a rychlonabíjení baterie VOOC. Těšíme se.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.