Vlajkovou loď oživené finské legendy Nokia 9 už fanoušci a odborná veřejnost očekávají opravdu každým dnem a tak je dobrou zprávou, že se tento telefon objevil ve výsledcích populárního benchmarku GFXBench. Což je většinou velmi silný náznak brzkého vydání na trh. A co si určitě zaslouží pozornost je fakt, že už telefon evidentně testují přímo na nové verzi Androidu 8 Oreo.

V testovací fázi se většina výrobců spíše drží při zdi a dal se tak očekávat spíše vyzkoušený Android 7 Nougat, ale inženýři v HMD se s tím příliš nezalamovali a přešli přímo na Oreo. Hardwarová výbava je pak výsledky z GFXBench v podstatě potvrzena dle očekávání a najdeme tam 5,3-palcový displej s 2K rozlišením , procesor Snapdragon 835, 4 GB RAM a 64 GB vnitřního úložiště. Na trh by se ale měla dostat i verze se 6 GB a 128 GB úložiště.

Benchmarky jsou notorické pro špatnou detekci rozlišení fotoaparátů u prototypů, takže 12 Mpix u hlavní kamery neberte příliš vážně. Obecně se čeká 22 Mpix duální senzor s optikou Carl Zeiss. Dále se pak pravděpodobně dočkáme i vychytávek, které jsme měli možnost vidět u Nokie 8, tedy hlavně certifikaci IP68 pro voděodolnost. Nepůjde samozřejmě o příliš levnou záležitost, cena Nokia 9 se očekává kolem 749 euro.