První generace Xiaomi Mi Mix byla opravdu revoluční a bez debat ovlivnila celý mobilní trh vskutku razantním způsobem. Stačí se podívat na včerejší „taky-revoluční“ iPhone X… Novinkové Mi Mix 2 pak na tuto tradici navazuje a i když se podle prvních ohlasů zdaleka nezavděčilo všem, tak se jedná o skvěle vypadající našlapaný telefon. A dnes pro vás máme rozsáhlou galerii fotek tohoto telefon k potěše oka.

Nové Mi Mix 2 se oproti minulosti sice zmenšilo, ale i tak nabídne velkou 5.99-palcovou plochu displeje v těle telefonu menším než je například iPhone 7 Plus, konkrétní rozměry jsou 151.8 x 75,5 x 7,7 mm a 185 g váhy. Rozlišení displeje je rozumných 2160 x 1080 pixelů, tedy upravené FullHD, což osobně kvituji a tleskám, protože nesmyslně jemné displeje konkurence jsou spíše kontraproduktivní.

This slideshow requires JavaScript.

O výkonu také nemůže být pochyb díky Snapdragonu 835 spolu s 6 GB RAM (případně 8 GB u Special Edition) a 64GB/128GB/256GB úložiště. Zadní fotoaparát sice není duální, ale 12 Mpix Sony IMX386 se světelností f/2.0 a 4-osou optickou stabilizací bude i tak skvělý. Jedinou případnou menší vadou na kráse může být „pouze“ 3400 mAh kapacita baterie, ale musíme vyčkat na reálné výsledky používání. No a pro našince je radostí vidět hned od začátku plnou podporu LTE a nemuset tak čekat na nějaké Globální verze.

Galerie je z unboxingu standardní černé verze Mi Mix 2, takže se jedná o kovový rám a keramická záda, ne o celokeramické provedení telefonu. Na internetu jsou už i první nástřely cen přeprodejců a osobně jsem překvapen, že se drží poměrně při zemi. Z čínské oficiální ceny kolem 500 dolarů za základní model se dostaneme na něco kolem 600 dolarů, což je pod obvyklým průměrem. Samozřejmě u nás v oficiálních obchodech se připravte na jiná „hausnumera“, ale na to už jsme si zvykli…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.