Vydání novinkového modelu Xiaomi Mi 5X (neboli A1) opět zamíchalo přehledností portfolia značky, které se pro mnoho lidí už stává skoro zmateným. Když obecně neplatí, že nové kusy jsou opravdu výrazně lepší než ty mírně starší, tak to může i zajímavě pohnout s cenami. A to je právě přesně situace s výborným Xiaomi Redmi Note 4X, které kleslo na zajímavé peníze.

Xiaomi Redmi Note 4X má spoustu identických vymožeností jako nový model, ať je to 5,5-palcový FullHD displej, celokovové zpracování s výběrem barevných variant, procesor Snapdragon 625 nebo zadní čtečka otisků prstů. Ano, má sice „pouze“ 3 GB RAM + 32 GB ROM a jen jeden zadní 13 Mpix fotoaparát, ale na druhou stranu může nabídnout větší 4100 mAh kapacitu baterie. A samozřejmě i výrazně nižší cenu.

Momentálně můžete Xiaomi Redmi Note 4X najít například na stránkách populárního e-shopu Lightinthebox za 119.84 euro a dopravou zdarma. Takže se opravdu vyplatí se zamyslet, zda je nutné mít vše nejnovější i když to neznamená automaticky lepší. Jen pro pořádek pak připomenu, že bohužel prodávaná verze nemá kompletní pokrytí všech LTE frekvencí v našich luzích a hájích.