V naší poště se nám množí dotazy na koupit ideálního telefonu s poměrem cena/výkon a protože se většina týká zařízení střední třídy, tak jsem se rozhodl přeložit článek kolegy Pierra z mateřské verze Gizchiny o nejlepších čínských telefonech do ceny 200 dolarů.

Samozřejmě si neděláme nároky na absolutní pravdu a jde pouze o pětici našich doporučení, ale musím říct, že je až překvapující kam klesly ceny některých nedávno ještě vlajkových lodí značek. Protože některé kousky v tomto se seznamu se označení střední třída prostě vymykají… Navíc do karet pro našince hraje i nízký kurz dolaru, ale mějte na paměti, že se stále jedná o ceny počítané bez případného doplatku za DPH a celní poplatky.

1. Meizu M6 Note

Meizu M6 Note je nejnovějším kouskem v našem seznamu a je v podstatě odpovědí na konkurenční Xiaomi Redmi Note 4 (případně Mi 5X).  Nabízí stejný 5,5-palcový FHD displej, procesor Snapdragon 625 a 3 GB nebo 4GB RAM doplněné 16GB/32GB/64GB vnitřní paměti. Pod našich 200 dolarů se vejde pouze nejnižší verze, ale vzhledem k hybridnímu SIM/microSD slotu není problém kapacitu rozšířit.

Čím se Meizu M6 Note od Redmi Note 4 odlišuje je duální fotoaparát na zádech s lepší světelností f/1.9 u primárního 12 Mpix senzoru Sony IMX362 doplněný o 5 Mpix sekundární. K zahození pro selfie maniaky nebude ani 16 Mpix kamerka vepředu. Telefon má i velmi slušnou 4000 mAh kapacitu baterie, čtečku otisků prstů v Home tlačítku a hlavně (nezvykle pro Meizu v minulosti) podporuje veškerá naše LTE pásma.

2. Xiaomi Redmi Note 4

Stálicí ve střední třídě jsou modely řady Redmi Note od Xiaomi a dokud se nedočkáme již brzy páté generace, tak je posledním zástupcem právě Xiaomi Redmi Note 4. Už má sice skoro rok, ale i tak patří hardwarově k velmi slušným kouskům se Snapdragonem 625, 4 GB RAM a 64 GB úložiště (ano existují i 3GB/32GB verze, ale do našeho limitu se vejdeme i s touto výkonnější).

Telefon má 5,5-palcový IPS displej, kovové tělo, čtečku otisků prstů na zádech, 13 Mpix zadní fotoaparát (buď Sony IMX258 nebo Samsung S5K3L8) se světelností f/2.0, 5 Mpix selfie kamerku a nadstandardní 4100 mAh kapacitu baterie. Dejte si pozor abyste pořizovali Global verzi, která má kompletní podporu našich LTE frekvencí.

3. Vernee Mars Pro

Malým překvapením může být pro mnohé sázka na značku Vernee, ale čínský výrobce už v minulosti prokázal, že telefony dělat umí. Vernee Mars Pro je vylepšená verze původního Mars a nabízí velmi elegantní vzhled s 5,5-palcovým FullHD displejem krytým 2.5D zakřiveným Gorilla Glass 3. Zajímavostí je pak čtečka otisků prstů na boku telefonu.

Výkonnostně sice Vernee není úplně na špici, ale procesor Helio P25 od Mediateku taktovaný na 2.5 GHz spolu se 6 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti rozhodně stačí. K fotografování slouží zadní 13 Mpix Sony IMX258 se světelností f/2.0 nebo selfie 5 Mpix Samsung S5K5E2 kamerka. Kapacita baterie mírně nižší se 3500 mAh, ale stále velmi slušná. U Vernee je pak samozřejmostí podpora našich LTE frekvencí v plném rozsahu.

4. ZUK Z2

Ještě před rokem byl procesor Snapdragon 820 asbolutní špičkou v oboru a dnes ho najdeme v telefonu s cenou pod 200 dolarů ? Tomu se opravdu skoro ani nechce věřit. Je to však pravda a ZUK Z2 díky tomu opravdu drtí zbytek dnešního výběru po stránce hrubého výkonu, je k tomu vybaven 4 GB RAM a 64 GB vnitřního úložiště. Jde také o menší 5-palcový telefon, samozřejmě s FullHD rozlišením.

ZUK Z2 může nabídnout 13 Mpix zadní fotoaparát Samsung S5K2M8 se světelností f/2.2 a podporou nahrávání 120fps slow-mo video nebo 8 Mpix přední selfie kamerku. Kapacita baterie je 3500 mAh a ačkoliv telefon přichází z výroby s Androidem 6 Marshmallow, není problém ho updatovat na novější Android 7 Nougat. Muškou na kráse je pak pouze chybějící 800 MHz LTE pásmo pro naše končiny.

5. LeEco Le Pro 3 X722

Posledním dnešním kusem je mírně pozapomenuté LeEco Le Pro 3 X722. Tato verze má stejně jako ZUK Z2 k dispozici brutální výkon Snapdragonu 820 podpořený 4 GB RAM a 32 GB vnitřního úložiště. Displej je obvyklý 5,5-palcový FullHD krytý Gorilla Glass 3. Zmínit však musíme absenci slotu na microSD kartu a chybějící 3.5mm audio jack.

LeEco Le Pro 3 X722 má 16 Mpix zadní fotoaparát Sony IMX298 se světelností f/2.0 schopný nahrávat 4K a 120fps slow-mo videa a 8 Mpix přední selfie kamerku.  Kapacita baterie je velmi hezkých 4070 mAh, čtečka otisků prstů je přítomna na zádech telefonu a jako jeden z mála LeEco telefonů je tento použitelný na všech našich LTE frekvencích.

Tak který by se zamlouval vám ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.