A náš Xiaomi zakončíme dalším kouskem z jejich stáje. O Xiaomi Mi A1 se možná nemluví jako o blockbusterech typu Mi Mix 2 nebo Mi Note 3, ale byla by chyba ho nechat jen tak bez povšimnutí. Přece jen se jedná o první model od Xiaomi, který je vybaven čistým a neupravovaným Androidem, což pro mnohé jimž nevoní firemní prostředí MIUI.

Nejen pro tyto zákazníky se může Mi A1 stát velmi zajímavou alternativou k modelům řady Redmi Note. Stejně jako tyto telefony má i Mi A1 5,5-palcový displej s Full HD rozlišením a dále pak celokovové tělo, procesor Snapdragon 625, 4 GB RAM, 64 GB vnitřního úložiště, duální zadní 12 Mpix fotoaparát s 2x optickým zoomem, zadní čtečku otisků prstů, 3080 mAh baterii, USB Type-C port + 3.5mm audio jack, hybridní dual SIM slot a pro našince velmi důležité 800 MHz LTE pásmo.

Předprodeje tohoto telefonu už jsou v plném proudu a můžete jej najít například na stránkách oblíbeného e-shopu Lightinthebox ve zlaté/černé/růžové verzi za 189.08 euro s poštovným zdarma a nulovými dalšími poplatky jako je DPH nebo celní náklady. A to nezní špatně.