Ohodnoťte článek

Dnešek je opravdu bohatý na novinky ze stáje Xiaomi, protože během dnešní tiskové konference nebyla řeč jen o Mi Mix 2, ale došlo i na jiné. Konkrétně pak bylo oficiálně představeno světu i Xiaomi Mi Note 3 a nutno dodat, že veškeré odhady a spekulace se bezezbytku potvrdily. Řada Mi Note tak přestává být prémiovou s nejlepším hardwarem, ale míří do střední třídy někde zhruba nad Mi 5X nebo Mi A1.

Což nemusí být jen špatně, protože adekvátně klesne i cena a hardwarové vybavení je pořád na velmi slušné úrovni, jak vás hned přesvědčíme. Designem Mi Note 3 vychází jednoznačně z Mi6 a nabídne identická skleněná záda a kovový rám. Rozměrově je však větší díky 5,5-palcovému displeji s FullHD rozlišením, přičemž tloušťka je rozumných 7.6 mm a váha 163 g.

Uvnitř pak tepe procesor Snapdragon 660, což je pro mnohé sice zklamání protože očekávali výkonnější SD835, ale realisticky viděno se jedná o fantastický kousek křemíku střední třídy s adekvátním výkonem v podstatě na cokoliv. Doplní ho 6 GB RAM a výběr ze 64 GB nebo 128 GB vnitřního úložiště. Telefon má 3500 mAh kapacitu baterie s podporou rychlonabíjení QC 3.0 a jako operační systém bude nainstalován Android 7.1.2 s MIUI 9 a slibem na brzký upgrade na Android 8 Oreo.

Fotografické vybavení je také velmi pokročilé, zadní duální fotoaparát má dvojici 12 Mpix senzorů, jeden širokoúhlý se světelností f/1.8 a druhý s dvojnásobným zoomem a světelností f/2.6 primárně na bokeh efekt. Přední kamerka má pak rozlišení 16 Mpix a funkce adaptabilního zkrášlení tváře. Co už je méně krásné je absence 3.5mm audio jacku (sluchátka realizována pomocí USB Type-C) a hlavně nekompletní podpora LTE frekvencí, což vyzní hloupě porovnáním s Global LTE u Mi Mix 2.

A cena ? Inu lidovější než u minulé generace.  Černá verze se 6GB/64GB bude stát 2499 juanů (tedy asi 383 dolarů), větší černá 6GB/128GB pak 2899 juanů (444 dolarů) a speciální modrá 6GB/128GB ještě o stovku dráž za 2999 juanů (460 dolarů).

Tak co si myslíte o odklonu od high endu v podání Xiaomi Mi Note 3 ? Má šanci na úspěch ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.