Ohodnoťte článek

Kdybychom se vás zeptali, který telefon s Androidem je momentálně nejprodávanějším modelem na světe, co by byla vaše odpověď ? Dovolím si tvrdit, že rozhodně jiná, než co se nám snaží dnešním tiskovým prohlášením oznámit čínský gigant Oppo. Protože je určitě velkým překvapením, že se na samotné špici umístil Oppo R11.

Toto tiskové prohlášení vychází z červencové studie trhu společnosti Market Pulse a opravdu má na samotné špičce prodejů Androidových telefonů model Oppo R11. Je samozřejmě velmi těžké posoudit na jakých základech je studie zpracována a s jakou přesností se tedy můžeme opřít o její výsledky. Ale pokud by se závěry potvrdily, tak se jedná o velmi zajímavé zjištění, zejména ve světle toho, že R11 je na trhu pouhé dva měsíce a je dostupný jen na vybraných trzích.

Dobré zprávy pro Oppo ale podle studie s prvním místem zdaleka nekončí, protože hned v závěsu se umístil jejich druhý kůň, budget model A57. Jakkoliv fantasticky a nepravděpodobně tyto informace vypadají pro našince z Evropy, tak se mohou klidně zakládat na pravdě, protože v místních poměrech hrubě podceňujeme marketingové možnosti a dosah značky Oppo. Osobně jsem se ve svých srpnových cestách po JV Asii měl možnost přesvědčit, že masáž Oppo je tam vskutku všudypřítomná a poráží dokonce i neodbytný Samsung.

Každopádně se jedná o zajímavé zjištění, ale musíme se na něj dívat naší optikou, protože Oppo se k nám oficiální cestou zatím ještě pořád nechystá. Na druhou stranu od Oppo není k OnePlus opravdu moc daleko a OnePlus 5 je považován v podstatě za dvojče Oppo R11.

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.