Tak nám to vypadá, že se v Xiaomi chystají k vydání dalšího levného telefonu a nový model Xiaomi Redmi 5A bude dalším kamínkem do širokého portfolia tohoto čínského giganta. Telefon byl spatřen na stránkách čínského certifikačního úřadu TENAA, takže by jeho vydání mělo být opravdu na spadnutí..

Telefon se na TENAA objevil pod kódovým označením Xiaomi MCT3B a jeho rozměry byly vyčísleny na 140.44 x 70.14 x 8.35 mm spoliu se 137 g váhy. Měl by být k dispozici v černé, růžovo-zlaté, zlaté, bílé, modré, růžové, šedé nebo stříbrné barevné variantě, takže si každý vybere. Do vínku dostane 5–palcový TFT displej s HD rozlišením 1280 x 720 pixelů jak je ostatně u nejlevějších Redmi zvykem. Rozměry a displej tohoto Xiaomi MCT3B se tak v podstatě neliší od minulé generace Redmi 4A.

V rámci zachování co nejnižší ceny se nedočkáme ani čtečky otisků prstů a hardwarová výbava bude zahrnovat procesor Snapdragon 425, 3 GB RAM, 32 GB vnitřního úložiště, microSD slot k rozšíření paměti až o 128 GB karty a Android 7.1.2 jako operační systém, samozřejmě s firemní nadstavbou MIUI.

XIaomi MCT3B bude mít 3000 mAh baterii a nezapomnělo se ani na obvyklou širokou konektivitu zahrnující podporu dual SIM, 4G VoLTE, Wi-Fi, Bluetooth a další. Jak už bylo zmíněno datum vydání by nemělo být vzdáleno více než maximálně pár týdnů a cena se bude pohybovat zhruba kolem 92 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.