Čínští Microwear se na trhu mobilních periférií ještě ani moc neohřáli a už se pustili do několika poměrně ambiciózních projektů. Jejich poslední počin, chytré hodinky Microwear L1 jsou údajně cíleny na profesionální atlety a sportovce obecně, ale myslím, že padnou komukoli jen mírně sportovně založenému.

Výbava těchto chytrých hodinek je opravdu bohatá a se senzory se opravdu nešetřilo. Kromě obvyklých monitorů spánku, krokoměrů, měřičů tepu a krevního tlaku došlo i na barometr pro měření tlaku vzduchu a nadmořské výšky, případně kompas. Vestavěná GPS se postará o navigaci a díky SIM slotu se můžete stát nezávislými i na připojení k mobilnímu telefonu.  Sportovní zaměření hodinek je samozřejmě vidět na propracovaném krokoměru vyladěném pro jednotlivé druhy pohybu a sportu.

Microwear L1 jsou poháněny procesorem MTK2503 a nabízí kulatý barevný 1.3-palcový LCD displej krytý Gorilla Glass 3, tělo hodinek je pak kovové a vypadá ,že něco vydrží. Řemínek je pak z TPU materiálu. Baterie má kapacitu 480 mAh a výrobce slibuje až 5 dní provozu na jedno nabití.

Více informací o Microwear L1 je k nalezení na oficiálních stránkách a najdete tam také soutěžní giveaway, kde se můžete pokusit tyto zajímavé chytré hodinky vyhrát.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.