Veletrh IFA v Berlíně je ideální příležitostí pro mnoho čínských výrobců předvést své novinkové kusy. Oblíbení čínští Chuwi jakožto výrobci tabletů a notebooků samozřejmě nemohli zůstat stranou a my měli možnost podívat se na poslední nové modely této značky, mezi kterými vyčníval LapBook Air. Na ten jsem se opravdu těšil a měl velká očekávání.

Bohužel po odhalení všech konkrétních specifikací musím své nadšení výrazně mírnit, protože bohužel opět nedošlo na použití procesoru Core M3 a jsme tak opět nuceni se spokojit s Celeronem N3450 platformy Apollo Lake. Situaci se snaží zachránit alespoň 8 GB RAM + 128 GB SSD disk v základu ( s dalším dostupným M.2 SSD slotem jako bonusem), ale zklamání prostě přetrvává. Zbytek specifikací je dle očekávání, tedy 14.1-palcový FullHD IPS displej, 1.3 kg váhy a podsvícená klávesnice. Předprodeje by měly začít na konci září a snad i cena nebude příliš vysoká.

Dalším novým kouskem je pak malý tablet Hi9 s 8,4-palcovou 2K obrazovkou (poměr stran 16:10) a rozlišením 2560 x 1600 pixelů. Dále pak procesor MT8176, 4 GB RAM + 64 GB ROM a Android 7.0 Nougat jako OS. To nezní špatně i když u menších tabletů je podle mého stále lepší poměr stran 4:3. Dočkáme se i nového TV boxu HiBox King s Celeronem N3450 Apollo Lake, 4 GB RAM + 64 GB ROM, dual band Wi-Fi, 4 USB porty a 4K výstup.

Chuwi Surbook pak není úplnou novinkou, ale sluší se ho zmínit i v této souvislosti, protože tento konvertibl 2-v-1 financovaný crowdfundigovou kampaní na Indiegogo by měl právě v těchto dnech vyrazit na cestu k prvním zákazníkům. A má rozhodně co nabídnout, 12.3-palcová 2K obrazovka s poměrem stran 3:2, procesor N3450, 6 GB RAM + 128 GB ROM, 2 plnohodnotné USB 3.0 porty, USB Type-C port, výklopný stojánek a doplňková podsvícená klávesnice. Veškeré info je k dispozici na oficiálních stránkách Chuwi a my vás budeme samozřejmě informovat o dalších novinkách.