Velmi povedená 13.3-palcová verze notebooku Xiaomi Mi Air se nedávno dočkala vylepšené verze postavené na platformě Kaby Lake, ale s nejvýkonnější Ultimate verzí si čínský gigant dal na čas. Ale vypadá to, že se ho už brzy dočkáme, protože v benchmarku Geekbench se dostaly na světlo výsledky nasvědčující brzkému vydání právě této verze.

Pokud se vše potvrdí, tak nový Mi Air Ultimate bude disponovat opravdu velmi slušnou výbavou zahrnující čtyř-jádrový procesor i7-8550U s TDP 25W platformy Kaby Lake a schopný maximálního turbo taktu až 4 GHz. Dojít by mělo i na masivních 16 GB RAM a doufejme, že se v Xiaomi chytí za nos a zkusí vyřešit lépe systém chlazení, které mělo co dělat už s i5-7200U.

Zbytek výbavy by měl teoreticky zůstat shodný s nižší verzí, tedy dedikovaná grafika nVidia MX150 se 2 GB DDR5 RAM, 13.3-palcový FullHD displej, 2 x USB 3.0 porty, USB 3.1 Type-C port, 39Wh baterie, rychlý NVMe PCI-E SSD disk s dalším volným SATA3 2280 SSD slotem, čtečka otisků prstů, celokovová konstrukce s podsvícenou klávesnicí a Wi-Fi ac s 2×2 anténami.

Cena takového notebooku jistě přesáhne tisícidolarovou hranici a otázka zůstává pouze o kolik. Dále pak zůstává otevřená i možnost, že se v Xiaomi rozhodnou tuto výbavu nacpat do většího těla notebooku a půjde tak o Xiaomi Mi Air 15. Každopádně bychom se vše podstatné měli dozvědět už brzy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.