Už to vypadá, že se hlavouni v čele společnosti Sharp konečně rozhoupali a od příštího roku se dočkáme telefonů této značky oficiálně i u nás v Evropě. Alespoň tak to potvrdil prezident a CEO Sharpu Jeng-Wu Tai během veletrhu IFA 2017 v Berlíně a zmínil i přesnější odhad vstupu na trh. První telefony pod vlajkou Sharpu by se tak měly v Evropě oficiálně představit během MWC 2018 v Barceloně, tedy v únoru.

Jedním z nejzajímavějších modelů k podmanění evropského trhu bude určitě Aquos R, tedy vlajková loď značky. Ta je napěchována výkonným hardwarem v podobě procesoru Snapdrgaon 835, 4 GB RAM, 22.6 Mpix zadním fotoaparátem se světelností f/1.7 a optickou stabilizací. Takže se bez debat jedná o skutečnou špičku v oboru, která se bude moci směle měřit s těžkými vahami ostatních výrobců jako je Samsung, LG nebo Sony.

Samozřejmě do února je ještě cesta dlouhá a můžeme se dočkat něčeho ještě mnohem zajímavějšího, ale obecně jde o velmi dobrou zprávu a osobně se na modely od Sharpu na našem trhu velice těším. Tato značka se totiž nebojí inovací a odvážných kroků, což je v současné mírně konzervativní situaci na mobilním trhu ceněná vlastnost.