Telefony značky Honor se v posledních letech vyprofilovaly jako jedny z nejlepších kusů s poměrem cena/výkon na našem trhu, zejména v porovnání s často skoro identickými modely mateřského Huawei. A je tak jistě jen a jen potěšující, když už tak slušná cena ještě padá, k čemuž se v září odhodlalo oficiální české zastoupení firmy. Takže které telefony nám to zlevní ?

Cenová změna se dotkne zejména nejvyšších modelů a u špičkového Honor 9 je pokles o 2000 Kč na 10.990 Kč oficiální ceny poměrně znatelný. Honor 9 je opravdu skvělý stroj s 5,15-palcovým displejem, procesorem Kirin 960, 4 GB RAM, duálním zadním fotoaparátem 20Mpix+12Mpix a konečně i čtečkou otisků prstů na přední straně. Ani loňský top model Honor 8 ale není špatnou volbou a ten klesl na 8990 Kč. Sluší se podotknout, že u obou těchto telefonů je sleva limitována pouze na září.

Zbylé dvě slevy jsou však oznámeny natrvalo a jedná se o Honor 6A a zejména velmi dobry Honor 6X. Levný Honor 6A se Snapdragonem 430 sice není žádným sprinterem a ani vzhledově se nejedná o premianta, ale za 3690 Kč se už může jednat o zdatného soupeře pro modely od Xiaomi. To Honor 6X s procesorem Kirin 655, dual SIM a duálním fotoaparátem 12Mpix+2Mpix je velmi dobrou volbou ve střední třídě a nemusí se stydět ani s novou cenovkou 5990 Kč.

Zmíněné slevy by se měly odrazit u všech autorizovaných prodejců Honor v naší zemičce a pro rýpaly jen připomenu, že se jedná o oficiální cenové nastavení těchto telefonů, protože cenové rozpětí u ne zcela oficiálních distribucí mohlo být v minulosti podobné nebo ještě nižší.