Čínský výrobce telefonů Vernee se pomalu a jistě opět rozjíždí a představil svůj nejnovější telefon Vernee M5. Jedná se o smartphone s 5,2-palcovým displejem, což vyšlo z průzkumu společnosti, který ukázal, že existuje část uživatelů, kteří stále požadují telefony s displejem menším než 5,5 palce.

Vernee M5 přichází s velmi jednoduchým a elegantním designem, který nám trochu připomíná předchozí model Vernee Mars. M5 dále disponuje kovovým tělem, jednou zadní 13MP kamerou a čtečkou otisků prstů na zadní straně. Přední selfie kamera pak bude 8MP a kapacita baterie 3300mAh.

Vernee M5

Verné M5 bude poháněno 64-bitovým osmijádrovým procesorem MT6750, který doplní 4 GB paměti RAM, 32 GB ROM a Vernee vlastní nadstavba VOS založená na systému Android 7.0 Nougat.

Zda by Vernee M5 s cenou 140 dolarů mohlo být zajímavou alternativou k podobně velkým zařízením v tuto chvíli nedokážeme říci, budeme si muset počkat na reálné zkušenosti z provozu.

A jak jste na tom vy? Lákají vás opět menší telefony nebo už (podobně jako já) nedáte dopustit na „pádla? Dejte vědět v komentářích.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.