Společnost Xiaomi již delší dobu buduje vizi chytré domácnosti, kterou si dnes může vytvořit úplně každý. Hlídání teplot a vlhkosti v domě, magnetické senzory otevírání dveří či oken, alarm či třeba pohybový senzor. Základem kitu Xiaomi 5 v 1 je chytrá brána Xiaomi Smart Home Gateway, která slouží jako mozek celé domácnosti.

Brána dokáže sama o sobě fungovat jako alarm i barevné světlo, které výborně poslouží třeba při nočním bloudění po domě. Tato krabička se sama připojí k domácí Wi-Fi síti a lze ji mobilním telefonem ovládat odkudkoliv. S ostatními senzory chytré domácnosti pak komunikuje skrze technologii ZigBee. Díky tomu lze celou domácnost plně automatizovat – senzor pohybu zachytí někoho v domě, automaticky se rozsvítí chytré žárovky, v domě klesne vlhkost vzduchu, aktivuje se zvlhčovač vzduchu apod. Možnosti jsou prakticky neomezené a kombinovat lze všechna zařízení, která jsou připojena do aplikace Mi Home.

Xiaomi 5 v 1 Smart Home Security Kit

Dále v kitu najdeme – senzor dveří/oken, senzor detekce člověka, inteligentní bezdrátový přepínač, který lze konfigurovat tak, aby dělal vše, co chcete. Například může zapnout kávovar, zapnout/vypnout světla a další. Jako poslední je zde inteligentní zásuvka. Všechna tyto gadgety jsou zamozřejmě konfigurovatelné pomocí aplikace Xiaomi Smart Home.

Xiaomi 5 v 1 Smart Home Security Kit můžete získat na Lightinthebox za 48,87 euro díky kupónu EUDEALAUG08.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.