HOMTOM právě oficiálně oznámil specifikace svého nejnovějšího modelu HOMTOM S8 (další čínský model inspirovaný Samsung S8), což je telefon s 5,7-palcovým displejem s poměrem stran 18:9 a duálním zadním fotoaparátem. Smartphone bude poháněn osmijádrovým CPU, dále zde uvidíme 4 GB RAM a 64 GB interního úložiště.

Design

HOMTOM S8, i když má displej o velikosti 5,7 palce, drží celkově menší rozměry pomocí (v poslední době) populárního poměru stran 18:9, společně s displejem s velmi tenkými rámečky. Smartphone má také zakřivené hrany jak na přední, tak i na zadní straně.

S8 bude k dispozici ve čtyřech barvách: Midnight Black, Coral Blue, Arctic Silver a Maple Gold. Zadní kryt je z kvalitní kompozitní desky vyrobené společností Mitsubishi Electronics, která by měla být odolná vůči nárazům a současně by měla být lesklá.

Displej

HOMTOM S8 (jak už jsme říkali) je vybaven displejem o velikosti 5,7 palce s rozlišením 1440 x 720 a je kryt 2,5D zakřiveným slem. Díky tomu bude mít telefon také screen-to-body ratio více než 83%.

RAM a úložiště

4 GB paměti RAM a 64 GB interní paměti od společnosti SAMSUNG by mělo být dostatečné pro všechna vaše videa, fotky i multitasking. Interní paměť je také možné rozšířit až o 128 GB díky slotu pro microSD karty.

Procesor

Pod kapotou HOMTOM S8 tepe osmijádrový procesor MediaTek MT6750T o taktu 1,5 GHz. S tímto CPU by měl HOMTOM S8 fungovat lépe a být energeticky úspornější.

Fotoaparát

HOMTOM S8 je vybaven dvěma zadními kamerami, z nichž první je Sony 16MP a sekundární jest neupřesněná 5MP. Díky tomu se dočkáme i bokeh efektu. Na přední straně pak najdeme 13MP selfie kameru.

Čtečka otisků prstů

Ta je u HOMTOMu S8 umístěna na zadní straně, těsně pod dvěma kamerami. Společnost říká, že senzor je skutečně přesný a rychlý, ale toto tvrzení je třeba podrobit testům.

Baterie

Ta bude mít u HOMTOM S8 kapacitu 3400 mAh, což by mělo většině uživatelů vydržet na celý den provozu. Samozřejmostí je pak v dnešních dnech podpora rychlého nabíjení pomocí 5V/2A dodávané nabíječky.

Cena

HOMTOM S8 bude k dispozici u autorizovaných prodejců za cenu 189,99 dolarů, ale nebojte se, jak známe čínské výrobce, určitě se v počátku dočkáme různých slev a bleskových prodejů.

Tak jak se vám Homtom S8 líbí? Uvažujete o něm? Dejte nám vědět v komentářích.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.