Dobrá zpráva pro všechny fanoušky procesorů Mediatek. Zdá se totiž, že tchajwanský výrobce chipsetů začal posílat pozvánky na akci, která se má konat 29. srpna/augusta, na které budou budou oficiálně představeny chipsety Helio P23 a Helio P30.

Jedná se o dva nejnovější členy chipsetů řady P, která se zaměřuje na smartphony s tenčími profily a specifikacemi střední třídy. Poskytnout by pak měly vylepšenou účinnost baterie bez omezení výkonu.

Podle nedávných pověstí bude Helio P23 osmijádrový 16nm čip vyrobený TSMC, který bude podporovat 2K displeje, duální kamery a LTE Cat.7.

Helio P23

Silnější model Helio P30 bude také vyráběn společností TSMC za použití efektivnějšího 12nm procesu a bude vybaven 4 jádry Cortex-A72 na 2,0GHz + 4 jádry Cortex-A53 s frekvencí 1,5GHz a bude podporovat LTE Cat.10.

Bezprostředně hrozící představení těchto dvou chipsetů přimělo několik výrobců, jako je Meizu, OPPO, Vivo a Gionee, aby se již zaregistrovaly do pořadníků chipsetů Helio P23/P30. To znamená, že již připravují své nové telefony vybavené těmito procesory a dočkat bychom se jich měli do konce letošního roku.