Společnost HOMTOM se chystá uvést na trh další telefon ne nepodobný Samsungu S8. Což neskrývá ani samotné označení modelu – HOMTOM S8. Bude to smartphone s 5,7-palcovým displejem, který bude mít poměr stran 18: 9.

Očekává se, že tento model bude k dispozici koncem měsíce. Podle čínské společnosti HOMTOM S8 bude mít 5,7-palcový HD+ displej (720 x 1440) s 2.5D zakřivením skla. Dále bude vybaven 4 GB RAM, 64 GB vnitřní pamětí s možností rozšíření až na 128 GB a výkonným procesorem Octa-Core MediaTek MT6750T s frekvencí až 1,5GHz pro hraní, ale i pro každodenní používání. Bude používat operační systém Android 7.0. Lepší obrázek si o něm můžete udělat díky propagačnímu videu.

Video

Jedná se o chytrý telefon s plným displejem, takže výběr 5,7-palcového displeje s poměrem stran 18: 9 je v tomto okamžiku jen logický. Navíc je celkem štíhlý v pase (7,9 mm) a snadněji se drží dlani.

HOMTOM S8 bude mít duální zadní fotoaparát.  Jedná se o kombinaci 16 MPx a 5 MPx kamery SONY. Pro selfie byl zvolen 13 MPx přední fotoaparát. Společnost HOMTOM tvrdí, že tento model bude mít velkou kapacitu baterie. Myslí tím 3400 mAh baterii (žádná sláva) s možností rychlého nabíjení.

Všeobecně se očekává jeho vstup na trh koncem srpna/ augusta a první odesílání zásilek začátkem září/ septembra. Jeho cena nám zatím zůstává utajena, ale určitě ne na dlouho. Uveřejněné hardwarové parametry (zvláště nízké rozlišení displeje) naznačují, že nepůjde pravděpodobně o žádnou závratnou cenu – tedy nemělo by jít. Více informací můžete najít na jejich oficiálních stránkách nebo na jejich Facebooku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.