Společnost HOMTOM se chystá uvést na trh další telefon ne nepodobný Samsungu S8. Což neskrývá ani samotné označení modelu – HOMTOM S8. Bude to smartphone s 5,7-palcovým displejem, který bude mít poměr stran 18: 9.

Očekává se, že tento model bude k dispozici koncem měsíce. Podle čínské společnosti HOMTOM S8 bude mít 5,7-palcový HD+ displej (720 x 1440) s 2.5D zakřivením skla. Dále bude vybaven 4 GB RAM, 64 GB vnitřní pamětí s možností rozšíření až na 128 GB a výkonným procesorem Octa-Core MediaTek MT6750T s frekvencí až 1,5GHz pro hraní, ale i pro každodenní používání. Bude používat operační systém Android 7.0. Lepší obrázek si o něm můžete udělat díky propagačnímu videu.

Video

Jedná se o chytrý telefon s plným displejem, takže výběr 5,7-palcového displeje s poměrem stran 18: 9 je v tomto okamžiku jen logický. Navíc je celkem štíhlý v pase (7,9 mm) a snadněji se drží dlani.

HOMTOM S8 bude mít duální zadní fotoaparát.  Jedná se o kombinaci 16 MPx a 5 MPx kamery SONY. Pro selfie byl zvolen 13 MPx přední fotoaparát. Společnost HOMTOM tvrdí, že tento model bude mít velkou kapacitu baterie. Myslí tím 3400 mAh baterii (žádná sláva) s možností rychlého nabíjení.

Všeobecně se očekává jeho vstup na trh koncem srpna/ augusta a první odesílání zásilek začátkem září/ septembra. Jeho cena nám zatím zůstává utajena, ale určitě ne na dlouho. Uveřejněné hardwarové parametry (zvláště nízké rozlišení displeje) naznačují, že nepůjde pravděpodobně o žádnou závratnou cenu – tedy nemělo by jít. Více informací můžete najít na jejich oficiálních stránkách nebo na jejich Facebooku.