Zdá se, že fanoušci Xiaomi mají dobrý důvod k oslavě. Podle nedávné zprávy společnosti Strategy Analytics se čínská společnost vrátila na 5. místo v seznamu pěti nejlepších značek smartphonů na světě. S informacemi se na Weibo pochlubil generální ředitel společnosti Xiaomi, Lei Jun.

Nejnovější čísla vypadají pro Xiaomi opravdu slibně. Začátkem uplynulého měsíce dosáhl počet jejich expedicí za druhé čtvrtletí roku 23,16 milionu kusů, ale zpráva společnosti Strategy Analytics uvádí číslo poněkud vyšší a to 23,2 milionu kusů. Tržní podíl společnosti se pak zvedl na 6,4%, což se rovná páté místo na světě.

Stejná zpráva uvádí na prvním místě Samsung se 79,5 milióny kusů, kdy ve srovnání s 2. čtvrtletí 2016 to bylo 77,6 milionu. Apple drží druhé místo se 41 miliony kusů a Huawei je třetí se 38,4 miliony kusů. Čínské OPPO je pak čtvrté, ale zaznamenalo nejvyšší nárůst, když vyskočilo z 18 milionů kusů v roce 2016 na 29,5 milionu kusů ve stejném čtvrtletí letošního roku.

Podle zprávy společnosti Strategy Analytics celkově na světovém trhu expedovalo 360,4 milionů kusů smartphonů, což je výrazný nárůst oproti 341,5 milionu kusů v loňském roce.