Maze Alpha je telefon, který i nás osobně zajímá a tak se jej snažíme získat na recenzi. Nejsme však tak rychlí, jako někteří naši čtenáři, a tak se dnes můžeme podívat na uživatelské první dojmy od našeho čtenáře Miroslava Bartka:

První seznámení proběhlo bleskově: vložil jsem dvě SIM, okamžitě zaktualizoval FW, nastavil Google účet a spároval Bluetooth s autem. Vše proběhlo bez komplikací.

Rámečky jsou samozřejmě větší, než bylo avizováno od MAZE na prvních obrázcích :-).

Rychlost telefonu, resp.procesoru je vynikající.

Hlasitost z reproduktoru je trochu nižší (než teď už u bývalého LeMax X900+), ale je to stále přijatelné.

Senzor otisků prstů čte rychle, dnes už asi standardně.

Obě telefonní čísla fungují. Používám T-M a VDFN.

Ergonomie telefonu je výborná, hrany mi přijdou na držení velice příjemné, dokonce i zadní lesklá strana je příjemná. Záda jsou však stále „upatlaná“.

Váha je ovšem znatelná! Nejspíš to bude relativně velkou 4000 mAh baterií.

Original kabel s konektorem USB-C drží v telefonu pevně. Nabíjení rychlé, asi za 25 min se MAZE ALPHA nabil z 50% na 80%. Ale toto jsem ještě nevysledoval jistě, nabíjím přes noc.

Displej je barevně sytý a velice jasný. Zkoušel jsem jej i na slunci a vše je čitelné.

Fotografie pořízené zadní dvojicí kamer i přední kamerkou jsou dobré, ale zde by si telefon přeci jen zasloužil vylepšení.

GPS nabíhá okamžitě.

Čeština je skoro úplná (sem tam se objeví anglický text) a hlavně jsem ocenil přítomnost Gapps. U předchozích čínských telefonů jsem je musel často dohrávat. Je zde přítomen čistý Android bez bloatware.

Dnes jsem otestoval baterku: 15 hodin v provozu a používal jsem telefon, e-maily, messenger, whatsapp, internet, 3 hodiny navigaci s rozsvíceným displejem, 2 hodiny akční hry, běžící 2 aplikace současně na rozdělené obrazovce, kameru a zůstatek baterie na konci dne je 30%.

Maze alpha

Za těch pár dní se ani jednou nesekl a zatím jsem nenašel zásadní potíž. Věřím, že výrobce pošle aktualizaci na foťák a pak bude ALPHA vlastně bez chyby :-).

Pro kancelářskou práci ho mohu doporučit.