Poptávka po „hloupých“ telefonech a jistá vlna nostalgie dala popud k vydání inovované verze legendární Nokie 3310 a protože Čína nikdy nespí, tak se bleskurychle vyrojili ještě levnější klony tohoto modelu. A nutno dodat, že některé jako například Vkworld Z3310 jsou možná ještě lepší než originál…

Vkworld Z3310 v podstatě věrnou kopií Nokie 3310 po stránce designu a z velké části i hardwarového vybavení.  Může nabídnout 2.4-palcový 3D zakřivený displej s rozlišením 320 x 240 pixelů, 2 Mpix kamerku, FM rádio, Bluetooth, svítilnu, podporu dual SIM (standardní velikosti) a 1450 mAh kapacitu baterie. Jen je nutné mít na vědomí, že telefon v ani jedné verze nedisponuje češtinou, což ale u „hloupého telefonu“ až tak nevadí.

K sehnání je ve čtyřech barevných variantách – oranžové, modré, šedé a žluté a největším kladem pak samozřejmě bude cena. Ta je momentálně například na Gearbestu 19.99 dolarů, což znamená, že jde o cenu konečnou bez doplatků DPH, protože se vejdete do bezcelního limitu. Takže telefon za 450 korun ? Proč ne.