Ačkoliv byl Projekt Ara oficiálně zrušen Googlem už před nějakým časem, tak to vypadá, že idea žije dál a byla převzata inženýry a vývojáři pracujícími pro Facebook. Alespoň by tomu nasvědčovala nedávná registrace konkrétního patentu právě Facebookem. Koneckonců nesmíme zapomínat, že hlavní mozky Projektu Ara momentálně pracují v týmu Facebooku Building 8 a jsou zodpovědní právě za zmíněný patent.

Tento patent by se měl zaobírat novým záhadným zařízením, které by údajně mělo fungovat zároveň jako reproduktor s technologií Alexa, chytrý telefon, modulární zařízení a možnost připojení k sociálním sítím. Jedná se prozatím opravdu jen a pouze o projekt, takže k reálnému kusu vede ještě dlouhá cesta, nemluvě o možnosti zrušení kdykoli v budoucnosti.

Modulární telefony jsou stále papírově velmi zajímavý koncept, který by teoreticky měl umožňovat velmi jednoduché a levné postupné vylepšování již vlastněného telefonu, tedy jakéhosi hardwarového základu. Prozatím se nikomu však nepodařilo tento koncept uvést do funkční a rozšířené fáze, takže vše spíše živoří na hranici zapomnění. Uvidíme jak se modulárnímu konceptu povede pod křídly a neomezeným rozpočtem Facebooku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.