HMD Global na nás vypustí svoji vlajkovou loď až za pár týdnů, ale už dnes se můžeme pokochat pohledem na reálný vzhled tohoto telefonu, protože první obrázky modelu Nokia 8 unikly na internet. Sice v poněkud divoké tmavě zlaté barvě, ale darovanému koni na zuby nekoukej…

Z obrázků to vypadá, že Nokia 8 bude mít hliníkové tělo se zaoblenými rohy a hranami, obdélníkové Home tlačítko nejspíše ze zabudovanou čtečkou otisků prstů, dvojici hardrwarových kontextových tlačítek pod displejem, 3.5 mm sluchátkový audio jack, USB Type-C port, vertikálně orientované čočky duálního fotoaparátu a pravděpodobně laserový autofokus a LED blesk.

This slideshow requires JavaScript.

Podle předchozích úniků informací by nová Nokia 8 měla mít 5,3-palcový displej s 2K rozlišením, procesor Snapdragon 835, 6 GB RAM, 64 GB vnitřního úložiště s podporou rozšíření microSD kartami, duální fotoaparát se 13 Mpix senzory a optikou Zeiss, 3000 mAh kapacitu baterie a Android 7.1 Nougat jako operační systém. Oficiálně si na telefon ještě pár týdnů počkáme, ale dá se poměrně s určitostí předpokládat, že vzhled telefonu bude minimálně velmi podobný jako na dnešních obrázcích.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.