Velmi dobře známý Evan Blass opět zaúřadoval a na svém twitter účtu zveřejnil první oficiální fotografie z materiálů pro tisk nadcházejícího modelu Nokia 8. Ta bude s největší pravděpodobností představena již 31. července/júna.

Pokud se potvrdí zatím všechny známé zvěsti, tak se bude jednat o vlajkovou loď Nokie pro rok 2017 a přijde s některými opravdu působivými rysy. Očekává se, že Nokia 8 bude mít 5,3-palcový QHD (2560 × 1440) displej, pohánět ji bude chipset Snapdragon 835, který doplní 4 nebo 6 GB paměti RAM v závislosti na verzi, kterou si koupíte.

Nokia 8

Tiskové fotografie dále ukazují duální fotoaparát i s logem Zeiss umístěným u objektivů, což by mělo být zárukou, že se bude jednat o povedený kousek. Každý senzor bude mít rozlišení 13 MP a na telefonu bude běžet Android 7.1.1 Nougat, jak se ostatně očekávalo.

Nokia 8 by měla při startu přijít ve čtyřech variantách – modré, “ocelové”, zlaté/modré a zlaté/měděné s pravděpodobnou cenou okolo 600 €.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.