Jednou z posledních spekulací z tábora fanoušků značky Meizu byla bezesporu zpráva, že by model Pro 7 Plus měl přijít s procesorem Exynos 8895 od Samsungu namísto Mediateku Helio X30 ve standardním Pro 7. Tato spekulace se samozřejmě nezabývá srovnáním výkonu těchto procesorů, protože Helio X30 v reálném provozu ještě nikdo neviděl a neměl šanci otestovat. Přesto se dalo očekávat, že extrémně výkonný kousek od Samsungu by byl velmi kvalitní náhradou.

Této spekulaci ale učinili zadost přímo lidé z Meizu, kteří kategoricky vyvrátili existenci jakékoliv verze Meizu Pro 7 nebo Pro 7 Plus s touto hardwarovou konfigurací. Informovali také, že vývoj Pro 7 započal ještě předtím, než byly Exynos 8895 případně Samsung S8 vůbec představeny, takže je to v podstatě nemožné. Pak byl sice post zaměstnanců Meizu smazán, ale dá se mu s velkou dávkou pravděpodobnosti důvěřovat.

Původem tohoto Exynos mýtu je samozřejmě přebujelá fantazie uživatelů internetu, konkrétně pak sociální sítě Weibo, jak můžete vidět z obrázku výše. Určitě by pomohlo, kdyby měla veřejnost už možnost vidět reálné výsledky a zkušenosti s procesorem Helio X30 v Meizu Pro 7, ale to si budeme muset počkat až do oficiálního data vydání  26. července.