Inženýři a designéři Huawei, nebo spíše přesněji jejich pod-značky Honor, jsou evidentně rozhodnuti ohromovat veřejnost každým novým modelem a dnešní obrázek je toho jen důkazem. Stačí se podívat jak by měl údajně vypadat nový Honor Note 9 a je těžké uznale nepokývat hlavou.

Telefon by měl podle všeho mít bezrámečkový design velmi podobný sourozenci v podobě Honor 9, tedy se zakřiveným 2.5D sklem kryjícím displej, mírně tlustšími rámečky nad/pod displejem a hardwarovými tlačítky na pravé hraně telefonu. Většina spekulací se shoduje na tom, že by Honor Note 9 měl opět mít masivní úhlopříčku displeje a být tak pokračovatelem minulé generace Honor Note 8 s obří 6.6-palcovou obrazovkou. Dále bychom se pak měli dočkat duálního zadního fotoaparátu a čtečky otisků prstů rovněž na zádech telefonu.

Vysoce nadprůměrný výkon by měl být zajištěn použitím vlajkové lodi mezi procesory Kirin, tedy konkrétně Kirin 960 spolu se 4 GB nebo 6 GB RAM a několika variantami kapacity vnitřního úložiště. Honor Note 9 by měl být dodávám s EMUI 5 (tedy Android 7.0 Nougat), ale s plánovaným brzkým updatem na EMUI 6 (Android 8.0).