Dalo by se říci, že prodat 23 milionů smartphonů za 3 měsíce je velmi dobrý výsledek. Xiaomi evidentně hodilo „obtížný“ rok 2016 za hlavu a v letošním roce opět řádí na trhu jako černá ruka. Jak jinak si totiž vykládat výsledek za Q2 v letošním roce, kdy společnost oznámila více než 23 milionů telefonů prodaných po celém světě.

Podle generálního ředitele společnosti Xiaomi Lei Juna je objem prodaných telefonů o 70% vyšší než v předchozím tříměsíčním období a to vše připisuje Lei investicím do oblasti výzkumu a vývoje, které uskutečnili v předchozích 2 letech. Xiaomi se daří excelentně i v Indii, kde se jim podařil nárůst o šílených 328%, přičemž Redmi Note 4 je nejprodávanější smartphone v zemi.

xiaomi prodalo

Lei Jun je přesvědčen, že rok 2016 je pro Xiaomi minulostí a příští měsíce přinesou také jen pozitivní zprávy. Již před časem vyhlásilo Xiaomi své plány pro roky následující, kdy v roce 2017 plánují dosáhnout výnosů ve výši 100 miliard CNY (zhruba 14,7 miliardy dolarů) a expedování 100 milionů zásilek v roce 2018.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.