Telefony s minimálními rámečky ze tří stran (neboli „tri-bezel-less“) jsou od masivního úspěchu Xiaomi Mi MIX jasným cílem pro menší čínské výrobce a v podstatě každý z nich si pospíšil na trh s vlastní verzí. Připravované Bluboo S1 je jedním z nich a výrobce pro zájemce připravil soupis 8 důvodů, podle kterých by se mělo vyplatit si tento telefon pořídit.

  1. Bluboo S1 se povedlo dosáhnout opravdu maximální plochy displeje díky minimalistickým senzorům a přesunutí předního fotoaparátu pod displej. Poměr displeje k tělu telefonu dosahuje 90 % s opravdu minimálními rámečky.
  2. Bluboo S1 je vybaveno dostatečně výkonným osmi-jádrovým procesorem Helio P25
  3. Bluboo S1 má duální zadní fotoaparát od Sony, hlavní senzor je 16 Mpix a doplňuje ho 3 Mpix sekundární senzor pro kvalitní snímky.
  4. Bluboo S1 nabízí jak dostatek kapacity vnitřního úložiště se 64 GB tak i 4 GB RAM pro plynulý běh aplikací. A komu by to snad nestačilo tak může využít rozšiřující microSD slot pro až 256 GB kartu.
  5. Bluboo S1 má 5,5-palcový Sharp displej s FullHD rozlišením, chráněný Corning Gorilla Glass 4, které by mělo snížit šanci na náhodné rozbití až o 50 %.
  6. Bluboo S1 je vybaveno 3500 mAh Li-On polymerovou baterií s technologií rychlého nabíjení, která by měla stačit na 28 hodin hovoru, 36 hodin přehrávání hudby nebo 22 hodin přehrávání videa. A plné nabití by mělo být dosaženo už za 1.5 hodiny.
  7. Bluboo S1 a jeho zakřivený 2.5D design na obou stranách poskytuje ideální ergonomii pro uživatele.
  8. Bluboo S1 může nabídnout i OTG funkci, USB Type-C port k pohodlnému připojení kabelu a nezapomnělo se ani na 3.5 mm sluchátkový audio jack.

Vše samozřejmě vypadá na papíře velmi lákavě, ale dokud nebudeme mít možnost si nové Bluboo S1 pořádně osahat a otestovat, tak je velmi těžké odhadovat do jaké míry jsou zmíněné důvody opravdu přesvědčivé. Každopádně ale telefon vypadá opravdu nadějně a rozhodně neublíží ani plánovaná cena kolem 150 dolarů, za kterou by se měl 10.července objevit v předprodejích. Více informací jako obvykle na oficiálních stránkách výrobce.