Tak nám to vypadá paní Müllerová, že OnePlus 5 je po všech těch peripetiích a tahanicích nakonec opravdu do jisté míry voděodolný, jakkoliv to čínský výrobce  nikde  nepropaguje. Youtuber Shaizor nedávno provedl oficiální test na kanálu TechnoUnboxing, kdy telefon ponořil do mísy s vodou a podrobil ho pokusům. Displej plně ponořeného OnePlus 5 sice ve vodě (logicky) nereagoval na dotyky prstu, ale minutovou koupel přežil zcela bez ztráty kytičky.

Další test pak proběhl pod taktovkou kanálu JerryRigEverything, kde ho podrobně rozebrali a zijistili, že společnost nepoužila lepidlo mezi obrazovkou a rámečkem. Dále pak samozřejmě není kompletně utěsněn prostor kolem SIM šuplíku, kam by se tak voda mohla teoreticky dostat. Z celého testu pak vyšlo, že ačkoliv OnePlus 5 nemá problém zvládnout ponoření a tlak vody například právě v míse s vodou, ale na plavání či potápění to opravdu nebude.

Při vydání telefonu nepadlo z oficiálních zdrojů o voděodolnosti ani slovo, ale hned po pár dnech jsme se dočkali od význačných Youtuberů, francouzských médií a nakonec i přímo od Peta Lau (CEO OnePlus) potvrzení, že OnePlus 5 opravdu má určitý stupeň voděodolnosti. Ten by měl odpovídat zhruba certifikaci IP67, tedy ponoření do hloubky maximálně jednoho metru po 30 minut. Je to podobná situace jako například s iPhonem 6S, který je na tom podle mnohých stejně, ačkoliv to Apple nikde halasně nepropaguje,

Možná se tak u OnePlus inspirovali právě v Cupertinu a pro jistotu vše nechali jako nevyřčený malý bonus. Rozhodně bych však nedoporučoval váš krvavě zaplacený telefon nějak příliš pokoušet s nějakými vodními hrátkami, asi se tomu osobně také milerád vyhnu. Ale neublíží vědět, že třeba nějaká malá vodní nehoda nemusí znamenat konec světa.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.