Tak nám to vypadá paní Müllerová, že OnePlus 5 je po všech těch peripetiích a tahanicích nakonec opravdu do jisté míry voděodolný, jakkoliv to čínský výrobce  nikde  nepropaguje. Youtuber Shaizor nedávno provedl oficiální test na kanálu TechnoUnboxing, kdy telefon ponořil do mísy s vodou a podrobil ho pokusům. Displej plně ponořeného OnePlus 5 sice ve vodě (logicky) nereagoval na dotyky prstu, ale minutovou koupel přežil zcela bez ztráty kytičky.

Další test pak proběhl pod taktovkou kanálu JerryRigEverything, kde ho podrobně rozebrali a zijistili, že společnost nepoužila lepidlo mezi obrazovkou a rámečkem. Dále pak samozřejmě není kompletně utěsněn prostor kolem SIM šuplíku, kam by se tak voda mohla teoreticky dostat. Z celého testu pak vyšlo, že ačkoliv OnePlus 5 nemá problém zvládnout ponoření a tlak vody například právě v míse s vodou, ale na plavání či potápění to opravdu nebude.

Při vydání telefonu nepadlo z oficiálních zdrojů o voděodolnosti ani slovo, ale hned po pár dnech jsme se dočkali od význačných Youtuberů, francouzských médií a nakonec i přímo od Peta Lau (CEO OnePlus) potvrzení, že OnePlus 5 opravdu má určitý stupeň voděodolnosti. Ten by měl odpovídat zhruba certifikaci IP67, tedy ponoření do hloubky maximálně jednoho metru po 30 minut. Je to podobná situace jako například s iPhonem 6S, který je na tom podle mnohých stejně, ačkoliv to Apple nikde halasně nepropaguje,

Možná se tak u OnePlus inspirovali právě v Cupertinu a pro jistotu vše nechali jako nevyřčený malý bonus. Rozhodně bych však nedoporučoval váš krvavě zaplacený telefon nějak příliš pokoušet s nějakými vodními hrátkami, asi se tomu osobně také milerád vyhnu. Ale neublíží vědět, že třeba nějaká malá vodní nehoda nemusí znamenat konec světa.