Jednou z hlavních výhod inovované legendární Nokie 3310 je jednoduchost, na kterou spousta lidí prostě slyší. Nikdo samozřejmě neočekává vlajkovou loď nabízející přehršel funkcí, ale starý dobrý „hloupý“ telefon, který opravdu nic nekomplikuje a i méně technicky zdatný jedinec ho zvládne bez problému ukočírovat. A určitě musí umět hada…

Restart série nové Nokie 3310 mobilní komunitu nadchnul, ale cena tohoto kouska zase až tak lidová vzhledem k výbavě nebyla a objevily se stížnosti na předraženost. Což je vždycky voda na mlýn malým čínským výrobcům, kteří dostanou možnost podobný produkt nabídnout za výrazně nižší cenu a často s identickou nebo lepší výbavou. A to je přesně případ VKworld Z3310.

Tento telefon dokonce papírově parametry Nokie 3310 vylepšuje a s cenou je pak zcela někde jinde. Jak můžete vidět v tabulce níže, tak VKworld Z3310 má větší baterii, více vnitřní paměti a lepší výkon fotoaparátu v horších světelných podmínkách díky přidání LED blesku. Displej zůstal stejný, ale vylepšení se dočkal i reproduktor díky K-class zesilovači.

A kolik, že podobná kratochvíle stojí ? Zhruba třetinu ceny plnohodnotné Nokie 3310, konkrétně 19.99 dolarů v předprodeji na Aliexpressu. A to by mohla být pro fanoušky staré dobré finské legendy velmi zajímavá koupě.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.