Původní Xiaomi Mi MIX je jedním z prvních telefonů, kterému se podařilo dosáhnout opravdu bezrámečkového designu a jeho úspěch dal vzniknout samostatné kategorii telefonu a myriádě klonů. Originál je však samozřejmě jen jeden a Xiaomi budou kout železo dokud je žhavé, takže bychom se už v brzké budoucnosti měli dočkat nového Xiaomi Mi MIX 2 s ještě užšími rámečky.

Minulý rok dosáhlo Mi MIX u svého 6,4-palcového displeje poměru obrazovky k tělu závratných 91.3 % při poměru stran 17:9 a nový kousek by na tom měl být ještě lépe. Údajně se číslo vyšplhá až na 93 % a měl by se zvýšit i poměr stran. Informace pochází přímo z vývojářského dokumentu Xiaomi, který se zaobírá porovnáním s displeji Samsungu Galaxy S8 a LG G6.

Mi MIX používalo piezoelektrickou keramickou technologii k nahrazení sluchátkového reproduktoru, ale toto řešení se nesetkalo s příliš pozitivní odezvou. Takže pro další generaci se Xiaomi rozhodli ve spolupráci s AAC Technologies vyprodukovat řešení s pomocí AAC regulátoru k nahrazení sluchátka. Tak snad se tentokráte zadaří lépe.

Máme také k dispozici několik renderů údajného modelu Xiaomi Mi MIX 2 a displej vypadá opravdu velmi silně ovlivněn Samsungem Galaxy S8, ale dokud ho nebudeme mít možnost shlédnout v celku, tak je velmi těžké odhadovat. Prozatím nemáme informace kdy přesně bychom se mohli Mi MIX 2 dočkat, ale kvalifikované odhady hovoří o konci třetího nebo čtvrtém kvartálu 2017.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.