Už jen pár dní zbývá do oficiálního odhalení modelů UMIDIGI Z1 a Z1 Pro, takže se ve firmě konečně rozhoupali ke zveřejnění další tentokráte zásadní informace. A výsledek se dá přirovnat k menšímu výbuchu atomové bomby, protože v podstatě rozmetal veškeré dosud zveřejněné specifikace a odhady.

Pamatujete jak nás UMIDIGI krmili zprávami o nové „vlajkové lodi“ nebo „zabijáku vlajkových lodí“ ? Jak měly modely Z1 a Z1 Pro stát šokujících 300/500 dolarů ? Tak na vše výše zmíněné můžete s klidem zapomenout, protože ani jedno nebude pravda. Obě verze telefonu totiž dostanou osmi-jádrový procesor MT6757 taktovaný na 2.3 GHz, tedy Helio P20. Procesor to není špatný, ale má velmi daleko ke vlajkovým kusům, případně zmíněným cenám. Je zcela nepochopitelné, že se pokoušejí Z1/Z1 Pro tvrdošíjně označovat jako vlajkové modely, když před pár měsíci vydali UMIDIGI Z/Z Pro s výkonnějším Helio X27…

A špatné zprávy ještě nekončí, protože údajně kvůli problémům s dodavatelem se UMIDIGI nepodaří splnit ani slib o 8 GB RAM u modelu Z1 Pro a dočkáme se tak  pouze 6 GB RAM. Alespoň tak zní oficiální vysvětlení, dokud se nepodíváme na specifikace Helio P20 kde je maximem opravdu jen 6 GB RAM…

Osobně se domnívám, že se určitě dočkáme jiné ceny pro UMIDIGI Z1/Z1 Pro než se nám původně pokoušeli namluvit, protože by jinak šlo o zcela neprodejné kusy. Rozumným stropem by bylo řekněme 200 dolarů, ale musíme si počkat až na 19.června, kdy se UMIDIGI konečně definitivně odhalí. Prozatím můžete stále zkusit štěstí na jejich stránkách s registrací na pár kusů za 9.99 dolaru.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.