V UMIDIGI jsou zjevně rozhodnuti dávkovat informace o svém připravovaném vlajkovém modelu UMIDIGI Z1 opravdu jen tempem jedné malé zprávičky denně. Je otázkou jestli podobný přístup bude dostatečně účinný k udržení pozornosti zákazníků až do oficiálního představení 19.června. Navíc některé novinky v podstatě popírají ty minulé, což je třeba právě případech dnešního kusu.

Z oficiálního vyjádření firmy jsme se totiž dozvěděli, že použité typy displejů budou nakonec velmi rozdílné pro model Z1 a Z1 Pro. Základní Z1 dostane jen obyčejný LCD displej, oproti Z1 Pro které bude vybaveno původně ohlášeným AMOLED displejem. Duální fotoaparáty a USB Type-C by měly zůstat u obou modelů, ale stejně se nevyhneme mírnému zklamání.

Tato diferenciace může být jedním z důvodů velkého nepoměru předpokládané ceny u Z1 a Z1 Pro (299 x 499 dolarů) a můžeme jen doufat, že se výrobci nerozhodnou šetřit ještě na jiných místech. Uvidíme už za pár dnů, ale moc bych nesázel na to, že se ještě do té doby nedočkáme nějakých (ne)příjemných překvapení. A mezitím se samozřejmě na oficiálních stránkách UMIDIGI můžete zúčastnit soutěže o pár kusů telefonu zdarma.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.