Výrobcem Huawei vytvořená značka Honor včera oficiálně představila svou vlajkovou loď Honor 9 a okamžitě se telefon stal dostupným k rezervacím na čínském eshopu Jingdong. První nápor na rezervace Honor 9 byl téměř okamžitý a za méně než 2 hodiny se počet vyšplhal na 365,066.

Kromě Jingdongu se Honor 9 také aktuálně prodává prostřednictvím oficiálního shopu Huawei (Vmall), dále na Lynx, Suning a Amazon.cn, ale čísla máme jen z Jingdong. Z toho vyplývá, že počet všech rezervací Honor 9 může být v současné době už přes 1 milion kusů. Jak jsme se dozvěděli dříve, Honor 9 byl odložen, aby společnost mohla zvýšit produkci před uvedením na trh. Což při současném odhadovaném počtu rezervací je jen dobře.

Jen pro připomenutí, Honor 9 je vybaven displejem o velikosti 5,15 palce, pohání jej chipset Hisilicon Kirin 960, varianty pamětí jsou pak 4 GB/6 GB a 64 GB/128 GB. Baterie má kapacitu 3200 mAh a zadní duální fotoaparát je kombinaci 20 MP + 12 MP. Přední selfie kamerka je pak 8MP senzor. Cena ani datum dostupnosti v ČR zatím nebyly oznámeny.