Internetem už nějaký čas kolují zaručené zprávy o třech nových Pixel telefonech od Googlu, kterými by teoreticky měly být Pixel, Pixel XL 2 a obří kousek s kódovým označením Google Taimen. Poslední přímo ze Států však hovoří o zrušení připravovaného modelu Pixel XL 2 ve prospěch většího „Taimenu“.

Rozhodnutí je to vcelku logické, protože Pixel XL 2 by stejně kanibalizoval část předpokládaných prodejů pro Taimen a pouze se dvěma modely bude nabídky mnohem přehlednější. Google se chce určitě se svými novinkami vymezit přímo proti iPhone 7/7 Plus nebo Samsung Galaxy S8/S8 Plus. A historicky má určitě s přerostlými telefony už nemalé zkušenosti, vzpomeňme na Nexus 6P s 5,7-palcovým displejem nebo na Nexus 6 s ještě větším 6-palcovým.

Nikdo zatím netuší do jakých rozměrů displeje nám naroste připravovaný Google Taimen, ale vzhledem k tomu, že Pixel XL 2 měl mít 5,5-palcovou úhlopříčku se dá odhadovat nejméně 6 palců a více. Nechme se překvapit s čím na nás vyrukují, snad se bude pořád ještě jednat o „civilizované“ rozměry přístroje.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.