V Xiaomi jsou jednoznačně zodpovědní za trend posledních dní a přitom vše začalo tak nevinně jedním jediným telefonem s revolučním designem v podobě Mi MIX. Ten však odstartoval éru „bezrámečkovosti“ a teď se každý z hráčů na mobilním trhu snaží přijít s podobným přístrojem. Ať už hovoříme o LG G6, Samsungu S8/S8 Plus, připravovaném iPhone 8 nebo pokusy menších čínských výrobců (jako např. Doogee, Bluboo nebo Elephone). A vypadá to, že Xiaomi Redmi Pro 2 by v tom trendu mohlo úspěšně pokračovat s displejem roztaženým přes celý přední panel.

Tento model sice ještě nebyl oficiálně představen, ale kolují zprávy, že by měl používat displej vyvinutý společností Tianma, který byl nedávno předveden na taiwanském Computexu. Tento skvěle vypadající kousek by měl mít poměr stran 18:9, neznatelné 0.5 mm rámečky po stranách a dolní rámeček pak pouhých 1.8 mm. Obrázek níže jen dokumentuje, o jak velký displej by se jednalo v poměru k tělu telefonu a osobně jsem nadšen.

Xiaomi Redmi Pro 2 je co se týče hardwarové výbavy nejčastěji spojován se Snapdragonem 660, 6 GB RAM a 64 GB vnitřního úložiště. Původně se hovořilo o 5,1-palcovém FullHD displeji, ale jak vidíte na obrázku výše, tak tam se jedná o 5,5-palcovou obrazovku. Dále by pak telefon údajně měl disponovat 12 Mpix hlavním zadním fotoaparátem. Jde samozřejmě o pouhé dohady a spekulace, ale znáte to, není kouře bez ohně…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.