Podle přímého zdroje z odbytu (pan Kevin King) vypadají prodejní výsledky Xiaomi za 2.čtvrtletí 2017 výrazně lépe než se předpokládalo, což je určitě pro čínského giganta potěšující. Podle oficiálních čísel přesáhl počet prodaných kusů telefonů 20 milionů, což je o celých 7 milionů více než v předchozím kvartálu.

Jedním z hlavních důvodů jsou masivně zvýšené prodeje v Indii, kde se zejména telefony Redmi prodávají opravdu jako housky na krámě ďábelským tempem. Domácí čínský trh už dlouhodobě lehce stagnuje, ale vydání nové vlajkové lodi Xiaomi Mi6 určitě zvýší prodeje i tam.

Dá se očekávat a náš zákulisní zdroj to je potvrzuje, že číslo se budou ještě výrazně zvedat, protože firma má nalajnované vydání jistých prodejních trháků v podobě Mi Note 3, Mi MIX 2 nebo velmi očekávané Xiaomi Mi6 Plus. U všech se dají už automaticky dopředu očekávat masivní prodeje, zejména pokud se Xiaomi podaří udržet cenu na přijatelné hladině, s čímž mají v poslední době mírné problémy.

Z globálního pohledu je stabilita Xiaomi velmi pozitivní, zejména ve světle nedávných finančních problémů LeEco nebo propouštění v Meizu. A to se samozřejmě pořád bavíme pouze o mobilní divizi, protože čínský kolos má prsty i v mnoha jiných odvětvích.