V minulém měsíci společnost OnePlus potvrdila, že smartphony OnePlus 3 a OnePlus 3T budou aktualizovány na Android 7. A co majitelé OnePlus 2? Na svých mobilních telefonech stále používají operační systém Marshmallow. V minulém týdnu jsme psali info o tom, že OnePlus 2 se možná nedočká očekávané aktualizace a dnes Android Authority obdržel oficiální potvrzení, že Android N pro tento telefon prostě nebude.

OnePlus 2 byl představen v červenci 2015 a OnePlus slíbilo, že se časem Nougat na OP2 dostane. Začátkem tohoto roku byl OnePlus 2 spatřen v Geekbench se systémem Android 7.1.1, což spustilo vlnu spekulací potvrzující předchozí vyjádření společnosti. Nově však OnePlus tvrdí, že aktualizace na Nougat u OP2 nebude hlavně proto, že telefon by to neuvezl. Že pane Lorenc?

Když si připomeneme specifikace OnePlus 2, tak ten byl vybaven 5,5-palcovým FHD displejem, poháněl jej procesor Snapdragon 810 paměti bylo buď 3 GB RAM + 16 GB ROM nebo 4 GB RAM + 64 GB ROM. Vzadu se nacházel 13-megapixelový fotoparát, zatímco ten přední byl 5 megapixelový. Baterie měla kapacitu 3 300 mAh a přišel s předinstalovaným systémem Android 5.1 Lollipop a po určité době byl upgradován na systém Android 6.0.1 Marshmallow. Aktualizace na Nougat se však již nedočká.