V minulém měsíci společnost OnePlus potvrdila, že smartphony OnePlus 3 a OnePlus 3T budou aktualizovány na Android 7. A co majitelé OnePlus 2? Na svých mobilních telefonech stále používají operační systém Marshmallow. V minulém týdnu jsme psali info o tom, že OnePlus 2 se možná nedočká očekávané aktualizace a dnes Android Authority obdržel oficiální potvrzení, že Android N pro tento telefon prostě nebude.

OnePlus 2 byl představen v červenci 2015 a OnePlus slíbilo, že se časem Nougat na OP2 dostane. Začátkem tohoto roku byl OnePlus 2 spatřen v Geekbench se systémem Android 7.1.1, což spustilo vlnu spekulací potvrzující předchozí vyjádření společnosti. Nově však OnePlus tvrdí, že aktualizace na Nougat u OP2 nebude hlavně proto, že telefon by to neuvezl. Že pane Lorenc?

Když si připomeneme specifikace OnePlus 2, tak ten byl vybaven 5,5-palcovým FHD displejem, poháněl jej procesor Snapdragon 810 paměti bylo buď 3 GB RAM + 16 GB ROM nebo 4 GB RAM + 64 GB ROM. Vzadu se nacházel 13-megapixelový fotoparát, zatímco ten přední byl 5 megapixelový. Baterie měla kapacitu 3 300 mAh a přišel s předinstalovaným systémem Android 5.1 Lollipop a po určité době byl upgradován na systém Android 6.0.1 Marshmallow. Aktualizace na Nougat se však již nedočká.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.