Už ať je 20.června a my můžeme definitivně pustit z hlavy tanečky okolo OnePlus 5, protože množství nepotvrzených zpráv, spekulací a obrázků v posledních dnech opravdu překonal kritické množství. Dnešní snímek z GFXBench benchmarku nám opět nasadil brouka do hlavy, protože se jedná důkaz, že jsme možná měli hned od začátku pravdu…

Na snímečku níže totiž jasně vidíme 5,5-palcový displej s FullHD rozlišením, takže pomalu začínám pociťovat zadostiučinění, že jsem neochvějně zastával tento názor proti legiím našeptávačů 2K rozlišení. Tak snad už se za posledních 10 dní opravdu nic nezmění, protože vývoj v této oblasti metal kozelce na všechny strany.

Potvrzen je už poněkolikáté také procesor Snapdragon 835, 8 GB RAM (možná však základní levnější verze bude mít jen 6 GB), 128 GB vnitřního úložiště, NFC, 16 Mpix zadní kamera (určitě duální), 16 Mpix přední selfie kamera a Android 7.1.1 Nougat.

A poslední vývoj odhadů ceny ? Kolují „zaručené zprávy“ o ceně zhruba 550 euro pro evropský trh, bez upřesnění verze a dnes se také vynořil nástřel cen pro Indii. V přepočtu by tam vycházel 6GB+64GB model na zhruba 513 dolarů a 8GB+128GB model na 591 dolarů. Nejde o oficiální info, ale z poměrně důvěryhodných zdrojů a zhruba odpovídající očekáváním. No uvidíme.