UMIDIGI se v nám v posledních dnech na můj vkus zbytečně rychle přeorientovali z propagace stále ještě nevydaného modelu Crystal na novou vlajkovou loď UMIDIGI Z1. A na rovinu přiznám, že dnešní informace o tomto kousku mi drobátko vyrazily dech, takže se radši také něčeho chyťte.

Ano, UMIDIGI vydali nové promo video, ze kterého se nedozvíte zhola nic, případně obrázky potvrzující, že telefon bude opravdu tenký jen 6.95 mm. Ale to jsou je podružné detaily vysoce zastíněné dalšími odhaleními. Základní verze Z1 by měla mít k dispozici velmi solidních 6 GB RAM a silnější verze Z1 Pro pak údajně až masivních 8 GB RAM. A pak přichází rána na solar.

Jsme realisté a je jasné, že opravdové vlajkové lodi značek nejsou levnou záležitostí a dovedu si představit, že většina zákazníků pochopí a odkýve oznámených 299 dolarů proUMIDIGI Z1. Ale zaplatit 499 dolarů za UMIDIGI Z Pro mi přijde jako přitažené za vlasy, protože to už se dostáváme do cenové relace vlajkových lodí mnohem větších a úspěšnějších čínských značek. Pro představu zhruba na úrovni nadcházejícího OnePlus 5…

Určitě je někde ještě zakopaný pořádný kus psa, protože nárůst ceny o 200 dolarů nemůže být vázán pouze na mírné zvýšení RAM. Mohlo by to znamenat, že nedávné zvěsti o použití Snapdragonu 835 pro speciální edici UMIDIGI Crystal by se mohly přetransformovat právě do modelu Z1 Pro ? Každopádně jsem na vše velmi zvědav a pokud se to potvrdí, šlo by o velmi odvážný tah UMIDIGI směrem k reálnému high-endu. Nebo se opět jedná jen o silné řeči a skutečnost bude zcela odlišná.

Dozvědět bychom se to měli definitivně 19.června, na kdy je plánované oficiální představení UMIDIGI Z1 a do té doby si můžete zkusit zasoutěžit o telefony zdarma na jejich stránkách. Je tam také poměrně zajímavé hlasování o ideálních parametrech a protože možnosti výběru kapacity baterie jsou 3000/3500/4000 mAh, tak mi úplně nesedí ke slíbené „vlajkové lodi s velkou baterií“. No uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.