Jak jsme slíbili, tak i činíme a přinášíme dojmy z dnešní konference a předváděčky Blackview pěkně přímo v centru Prahy v hotelu Alcron. V uvolněné atmosféře jsme měli možnost zhlédnout prezentaci připravovaných nových kousků značky a dokonce pohovořit se zástupci firmy nejen o telefonech. Takže které modely že nám to byly předvedeny ?

Největší pozornosti se zaslouženě dostalo nové generaci odolné vlajkové lodi značky, tedy Blackview BV8000 Pro. A musím přiznat, že telefon rozhodně nezklamal a zejména po stránce kvality zpracování jde opravdu o špičku. A aby se hned na úvod předvedlo co telefon vydrží, tak byl za asistence sličných hostesek ponořen do nádrže s vodou, kde spokojeně odpočíval během celé prezentace. A samozřejmě po následném vylovení bez problémů fungoval, ale to se asi dalo očekávat 🙂 Pak už nastoupil na scénu ředitel Blackview pan David Xu a začalo představování novinek.

Blackview BV8000 Pro je opět vybaveno certifikací IP68 a extra odolným zpracováním díky kombinaci kovu, plastu a gumy. Design se však dočkal řady vylepšení a subjektivně dle mého vypadá lépe než minulá generace, zejména pak zadní strana telefonu. O výkon se stará procesor Helio P20 spolu s 6 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti, nezapomnělo se ani na rozšiřující microSD slot. Zadní kamera je 16 Mpix Samsung S5K3P3 s PDAF a duálním bleskem, doplněná přední 8 Mpix Samsung S5K4H8 s rychlým ostřením. 5-palcový displej displej má FullHD rozlišení a je chráněn Gorilla Glass 3. Dále pak v telefonu najdeme vymoženosti jako je Smart NXP audio čip, 4180 mAh battery nebo Androd 7 Nougat s upraveným uživatelským prostředím.

This slideshow requires JavaScript.

Produkce by měla začít 10.června, takže už za pár dnů bude telefon opravdu k mání. A zanedlouho by pak prý údajně měla následovat Lite verze se 3 GB RAM. Po vyzkoušení vzorku telefonu mohu s klidem říct, že půjde o velmi dobrý přístroj, který se bude určitě dobře prodávat nejen u nás. K nadšení ze vzorku přispěla i mírně nemilá situace, kdy ze čtyř předváděných modelů byl jen tento zastoupen opravdu funkčním telefonem a ne jen atrapou…

This slideshow requires JavaScript.

Následně jsme se pak přesunuli k prezentaci levného odolného modelu BV4000, který upřímně řečeno příjemně překvapil. Ano pořád se jedná o „ořezaný“ telefon s nešťastníkem procesorem MT6580A a 1 GB RAM+8 GB ROM, ale zpracování a odolnost jsou na velmi dobré úrovni a neurazí určitě ani duální zadní 8 Mpix fotoaparáty Sony IMX239. Přední kamerka pak má 2 Mpix rozlišení, 4,7-palcový displej HD rozlišení, baterie 4000 mAh a Android je přítomen v Nugátové verzi. A samozřejmostí je u odolného telefonu certifikace  IP68. Cena bude navíc opravdu lidová. A měla by následně dorazit i Pro verze s procesorem MT6737 a 2GB RAM+16 GB ROM.

This slideshow requires JavaScript.

Dalším ultra levným předvedeným kouskem pak byl Blackview A7 a s ním už nemá odolnost nic společného. Jde o zcela generický 5-palcový telefon s HD rozlišením displeje, procesorem MT6580A, 1 GB RAM, 8 GB ROM a Androidem 7 Nougat. Z davu mírně vyčnívá jen zadní duální 5 Mpix + 0.3 Mpix kamerou Samsung S5K4E2. K sehnání opět prý již brzy.

This slideshow requires JavaScript.

Poslední novinkou jsme se pak vrátili do zajímavějších vod díky představení Blackview P6. To už opravdu není ořezaný model, ale může nabídnout například 5,5-palcový in-cell displej s FullHD rozlišením, procesor Helio P20, 6 GB RAM+64 GB ROM, duální 13 Mpix + 13 Mpix fotoaparáty, 8 Mpix přední kameru, speciální šifrovací čip pro všechny manažery paranoiky a masivní 6180 mAh baterií (původně se počítalo s 6380 mAh), navzdory které se podařilo tloušťku udržet na přijatelných 9.3 mm. Cena prozatím nebyla odhalena, počítá se s plným odhalením telefonu až během července, produkce pak až v srpnu. A opět budou následovat doplňující řady Pro a Lite.

This slideshow requires JavaScript.

Kolem P6 je tak stále ještě několik nezodpovězených otázek, protože například ačkoliv oficiální tisková zpráva a webový obsah mají u telefonu AMOLED displej, tak v katalogu a přímo na podstavci je pak IPS… A z atrapy telefonu se toho opravdu moc vyčíst nedá. Dále jsou pak zklamáním pouze plastová záda telefonu, i když z kvalitního materiálu. Proč to šlo u minulého modelu P2 a ne teď je záhadou. Na druhou stranu telefon vypadá velmi hezky a osobně mi stylově lehce připomínal Huawei P9/P10. A modrá verze mu rozhodně sluší.

This slideshow requires JavaScript.

Během interview s panem Xu jsme se pak měli možnost dozvědět řadu novinek a upřesnění, například je jasné, že Blackview zůstane díky silným vazbám a dlouholeté spolupráci pouze u procesorů Mediateku. Dále pak potvrdil úzkou spolupráci přímo s Googlem, takže by updaty na nové verze Nougatu a dalších generací systému měly přicházet jen s minimálním zpožděním. Pro našince je pak pozitivní, že jsme první a jedinou evropskou zemí, kde má Blackview oficiální distributorské zastoupení, což jistě sehrálo roli i ve výběru místa pro konferenci.