Ve světě posedlém většími a ještě většími telefony je poměrně snadné zapomenout, že tomu není tak dlouho co 3.5-palcový iPhone 4 byl pokládán za normální rozměr. Když se dnes člověk rozhlédne kolem sebe, tak aby se málem vyděsil z 6-palcových a větších monster dominujících mobilnímu trhu. Takže je vždy příjemné vidět, že někteří výrobci ještě zcela nezanevřeli na kompaktnost, jako například Leagoo s jejich posledním počinem – levným Leagoo M5 Edge.

Samozřejmě už se nebavíme o rozměrech iPhonu 4, ale Leagoo M5 Edge se nebojí porovnání s rozměry iPhonu 7. A vzhledem k tomu, že má k dispozici 5-palcovou úhlopříčku displeje oproti 4.7-palcové u jablečného produktu, tak si nevede špatně. Ostatně posuďte sami, 140.1x 68.3×8.5 mm u Leagoo a 138.3×67.1×7.1 mm u iPhonu. Sice jsou iPhony obecně známé svými přerostlými tvary vzhledem k velikosti displeje, ale i tak jde o slušný výkon.

Nesmíme ale zapomenout, že Leagoo M5 Edge je stále pouze levný dostupný telefon, ale za svoje kořeny se rozhodně nestydí. Za 99.99 dolarů může nabídnout například 5-palcový zahnutý bezrámečkový displej s HD rozlišením, procesor MT6737, 2 GB RAM, 16 GB rozšířitelné vnitřní paměti, 13 Mpix zadní fotoaparát, 8 Mpix přední selfie fotoaparát, čtečku otisků prstů nebo operační systém Freeme OS 6.0 postavený na Androidu 6.0 Marshmallow. Více o telefonu pak samozřejmě najdete na stránkách výrobce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.