Nubia Z17 je určitě jedním z nejočekávanějších modelů z produkce ZTE v poslední době a informace o něm se postupně dostávají na světlo boží už pěkných pár týdnů. Dlouhé čekání už je ale u konce, protože dnes byla Nubia Z17 oficiálně oznámena a na první pohled vypadá rozhodně zajímavě.

Z designového hlediska vše vypadá přesně jak jsme mohli vidět z uniklých obrázků a zpráv minulých dní, tedy bezrámečkový vyladěný vzhled co ohromí. Na přední straně samozřejmě nemůže chybět obvyklé kruhové podsvícené Halo tlačítko. Konstrukce je celokovová a na zádech vše narušuje pouze jediný plastový pruh skrývající antény v dolní části. Dočkali jsme se i očekávaných duálních fotoaparátů v levém horním rohu spolu s duálním vertikálně orientovaným LED bleskem. Čtečka otisků prstů je pak také na zádech přímo na logem Nubia.

Co se týče specifikací, tak Nubia Z17 dostala do vínku velmi solidní hardwarovou výbavu. Telefon je poháněn procesorem Snapdragon 835 taktovaným na 2.45 GHz a k mání budou tři možné konfigurace pamětí 8GB+128GB, 6GB+64GB nebo 6GB+128GB. Vnitřní úložiště je typu UFS 2.1, ale nedostalo se na microSD slot. Displej je 5,5-palcový s FullHD rozlišením a krytý Gorilla Glass.

Nubia Z17 má k dispozici 3200 mAh baterii s novou technologií rychlo-nabíjení Quick Charge 4.0, takže teoreticky by nabíječka měla zvládnout nabít z 0 na 50 % za pouhých 25 minut. Dále pak má telefon například Dolby Atmos reproduktor a dostalo se i na IR blaster. Velmi pozitivní je pak i přítomnost voděodolné certifikace IP67, která by měla zaručit bezpečné ponoření až do 1m.

Duální fotoaparát na zádech má 23 Mpix a 12 Mpix senzory, které by měly nabídnout 2x optický a 10x dynamický zoom. Na přední straně pak najdeme 16 Mpix selfie kamerku se světelností f/2.0 a 80-stupňovým úhlem záběru.

Nubia Z17 bude dostupná v pěti barevných variantách, černo-zlaté, černé, zlaté, červené a modré. Nejnižší 6GB+64GB bude v Číně k dostání za 2799 juanů (tedy zhruba 411 dolarů), přičemž nárůst na 6GB+128GB bude znamenat razantní nárůst na 3399 juanů (499 dolarů) a nejvyšší 8GB+128GB verze na 3999 juanů (583 dolarů). Nepůjde tedy zrovna o levný kousek, protože mezinárodní ceny samozřejmě ještě výrazně nabobtnají.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.