Jak Huawei, tak jeho subznačka Honor byli v poslední době velmi aktivní. Došlo na představení telefonů Honor 6A, A2, tabletu Honor Play Pad 2 a také dvou routerů značky Honor. K tomu Huawei vydalo tři nové MateBooky, telefony Nova 2 a Nova 2 Plus, nový Sport Band, panoramatickou kameru pro telefony a Bluetooth sluchátka. I přes tuto horečnou aktivitu však všemu není konec neb Honor ukázal nový teaser, který potvrdil uvedení Honor 9 a dalšího smartbandu Honor Band 3.

Přestože je Honor 8 Pro venku zhruba dva měsíce, Huawei nešlape na brzdu a Honor 9 tady bude coby dup. Oficiální představení je naplánováno na 12. června/júna v Shanghai Oriental Sports Centre. Nová vlajková loď značky si ponechá zadní panel krytý sklem a duální zadní fotoaparát jako měl Honor 8. Rozdíl však bude v tom, že tentokrát bude zadní sklo 3D zakřivené.

Specifikace, které se objevily před časem na TENAA, pak uvádějí 5,15-palcový 1080p displej, procesor Kirin 960 a 12MP + 20MP kamerové kombo na zadní straně. K dispozici budou varianty 4 GB RAM/6 GB RAM verze, přičemž obě budou mít 64 GB interní paměti a 8MP přední selfie kamerku.

Honor 9 bude vybaven baterií o kapacitě 3100mAh, slotem pro dvě SIM karty, plnou podporou 4G LTE sítí a Androidem 7. O Honor Band 3 toho zatím není známo mnoho, ale tvrdí se, že bude disponovat vodotěsností.